PostHeaderIcon Rybářství

Lesní družstvo obcí od 1.1. 2016 začalo hospodařit na cca 100 ha vlastních rybníků. Rybníky se nachází na území Českomoravské vrchoviny, převážně na území Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Čisté životní prostředí tohoto území zaručuje vysokou kvalitu a chutnost produkovaných ryb.  Největším rybníkem je rybník Řeka s výměrou cca 70 ha.

Hlavní chovanou rybou je kapr. Ostatní chované druhy ryb jsou candát, štika, lín, sumec a marena.

V letošním roce bude určen k prodeji :      tržní kapr a lín

Pro jaro roku 2017 počítáme s prodejem násad.

Kontakt:    Libor Klabeneš, tel. 606 732 704, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Výlov          Výlov 1

Aktualizováno ( Pondělí, 08 Říjen 2018 10:07 )

 

PostHeaderIcon LDO Přibyslav

BudovaLesní družstvo obcí se sídlem v Přibyslavi, obnovené po 36 letech v roce 1995 hospodaří na 5700 ha lesní půdy. Vlastníkem obhospodařovaného majetku je 44 obcí regionu Žďárska a Přibyslavska v centrální části Českomoravské vrchoviny. Majetek je obhospodařován prostřednictvím tří lesních správ: Ransko, Račín a Nové Veselí. Součástí Lesního družstva obcí je dále Oddělení lesnických služeb se sídlem v obci Sklené (nedaleko Žďáru nad Sázavou směrem na Tři Studně). Základní aktivitou Lesního družstva obcí jsou práce spojené s obhospodařováním svěřeného lesního majetku, zajištění výkonu odborného lesního hospodáře na privátních majetcích, výkup a doprava dřeva a zajištění komplexních lesnických služeb pro drobné vlastníky lesů v regionu. Doplňkovými aktivitami je zajišťování poplatkových lovů ve vlastních honitbách, prodej řeziva a plošného materiálu, vedení účetnictví, pronájem rekreačního objektu v lokalitě rybníka Řeka, chov ryb atd.

 

PostHeaderIcon Sdružení vlastníků lesů

      Kraj Vysočina ukončil vzhledem k nedostatku prostředků podporu sdružování vlastníků lesů malých výměr. Tím se doostalo do zásadních problémů financování odborné správy lesů (OSL). Po celý rok 2011 jsme pro Vás zajišťovali výkon OSL za víceméně symbolické prostředky, které zbyly z roku 2010. V současné době jsou však všechny rezervy vyčerpány a výkon OSL  pro více než 650 vlastníků na výměře cca 2200 ha nelze provádět bezplatně.

      Jsme nuceni Vám oznámit, že „Sdružení vlastníků lesů Přibyslav“ po více než 14 letech ukončí svoji činnost a tím i Lesní družstvo obcí přestane zajišťovat výkon OSL pro Vás,  členy sdružení. Tato služba bude Lesním družstvem obcí ukončena k 31.12.2011. Státní správě lesů jsme tuto skutečnost oznámili a státní správa lesů ( MěÚ) rozhodne o přidělení  odborného lesního hospodáře, pokud si tuto službu nezajistíte jinde.  

Aktualizováno ( Pátek, 21 Listopad 2014 06:40 )

 

PostHeaderIcon Hospodaření v lese

Způsoby hospodaření v lese, které Lesní družstvo obcí rozvíjí, jsou plně v souladu s moderními trendy lesního hospodářství. V maximální míře využívá přirozené obnovy kvalitních smrkových a bukových porostů, vnáší meliorační a zpevňující dřeviny do obnovených porostů. Snaží se hospodařit co nejvíce přírodě blízkým způsobem a nepoužívá žádné, přírodu poškozující intenzivní technologie.


POSKYTOVANÉ SLUŽBY A PRÁCE
Lesní družstvo obcí poskytuje komplexní služby pro soukromé vlastníky lesů, počínaje těžbou a výkupem dřeva přes odstraňování klestu, zalesnění, provádění výchovných zásahů až po odvoz dřeva. Zajišťujeme také prodej sadebního materiálu, chemikálií používaných v lesnictví a další. Podrobnější informace naleznete v ceníku. Abychom Vám zajistili co nejrychlejší a bezproblémový servis zajišťují tyto práce jednotlivé lesní správy (střediska) jejichž působnost najdete v přehledné mapě.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Listopad 2014 06:41 )

 

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2